DHA pochodzenia naturalnego
Produkty
handlowe
Podstawowe
informacje o
skórze
Opalanie natryskowe jest w pełni bezpieczne, a zarazem nieporównywalnie zdrowsze niż wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych. Aby zrozumieć jak działa DHA, musimy najpierw przejść przez strukturę skóry. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą Ci zrozumieć, w jaki sposób oddziałuje ona z naszymi produktami.
Struktura skóry
Skóra składa się z 3 warstw
- Naskórek stanowi najbardziej zewnętrzną warstwę ochronną ciała.
- Skóra właściwa leży pod naskórkiem i zawiera cały główny materiał, który wspiera wszystkie pozostałe struktury.
- Warstwa podskórna leży pod skórą właściwą i składa się z tkanki tłuszczowej, która amortyzuje narządy wewnętrzne przed wstrząsami, a w razie potrzeby działa jako izolator i źródło energii. Ta warstwa tłuszczowa oddziela skórę od leżących pod nią mięśni.
Gdzie dzieje się magia
Naskórek jest górną warstwą skóry; najbardziej powierzchowna warstwa. Naskórek składa się z warstwowych łusek. Zorganizowana rotacyjna linia produkcyjna przekształca żywe komórki u podstawy naskórka w martwe, stwardniałe, zagęszczone warstwy białka (keratyny) na zewnętrznej powierzchni, zajmując około 200 dni dojrzewaniu komórki w naskórku. Czas życia dojrzałej komórki wynosi między 7-20 dni, a czas wymiany warstwy rogowej naskórka (warstwa wierzchnia) między 32-36 dni.
Każdego dnia miliony martwych komórek skóry są usuwane z powierzchni skóry. To dlatego opalenizna z płynów samoopalających stopniowo zanika, tak jak martwe komórki ulegają zniszczeniu, podobnie Twoja opalenizna. Z tego powodu większość z tych produktów sugeruje, aby ponownie stosować produkt do opalania co około trzy dni, aby zachować opaleniznę.
Naskórek składa się z 5 warstw
- STRATUM CORNEUM
Znany również jako warstwa powierzchniowa / rogowa. Najbardziej zewnętrzna warstwa składająca się z spłaszczonych martwych komórek skóry. Na tę warstwę wpływają produkty samoopalające. - STRATUM LUCIDUM
Znany również jako warstwa półprzezroczysta. Leży bezpośrednio pod rogiem naskórka, ale nie jest cały czas obecny. Zwykle jest to półprzezroczysta warstwa występująca w obszarach wymagających większej grubości lub podlegających większemu tarciu. - STRATUM GRANULOSUM
Znany również jako warstwa ziarnista. Leży pod Lucidum. Rozpad komórek skóry w tej warstwie i keratyna jest impregnowana do komórek. Istnieje proces znany jako keratynizacja, w którym komórki zaczynają tracić swoją strukturę i ostatecznie umierają. - STRINIOWY SPINOSUM
Znana również jako warstwa komórek kolczastych. Leży pod ziarninem i jest żywą warstwą naskórka, która składa się z komórek jądrzastych z warstwy germinativum. Ta warstwa szybko się dzieli, gdy keratyna jest w nią wpychana, dzięki czemu ich komórki są twarde i wodoodporne. - STRATUM GERMINATIVUM
Znany również jako warstwa podstawowa. To żywa warstwa, która otrzymuje dopływ krwi z skóry właściwej.
Jak to działa?
Opalanie natryskowe polega na nałożeniu na skórę składnika aktywnego, za pomocą specjalistycznej natryskowej maszyny. DHA jest bezbarwnym środkiem opalającym i jednocześnie najpopularniejszym sposobem na uzyskanie naturalnie wyglądającej opalenizny bez narażenia na szkodliwe promienie UV Słońca.Jest to zatwierdzone przez FDA opalanie bez słońca. DHA jest prostym węglowodanem, który często pochodzi ze źródeł roślinnych, takich jak trzcina cukrowa, znana również jako fruktoza, którą następnie poddaje się serii niewykrywalnych procesów syntezy. Powoduje nietoksyczną reakcję chemiczną z grupami aminokwasów, które są częścią białka keratynowego obecnego w najbardziej zewnętrznych warstwach skóry.
Różne aminokwasy reagują inaczej na DHA, wytwarzając różne odcienie zabarwienia od żółtego do brązowego. Powstałe pigmenty nazywane są melanoidami. Są one podobne w zabarwieniu do melaniny, naturalnej brązowej substancji znajdującej się w głębszych warstwach skóry po ekspozycji na promieniowanie UV, co prowadzi do opóźnionego rozwoju naturalnej opalenizny.
Intensywność opalenizny będzie zależeć od siły DHA zawartej w użytym produkcie oraz od naturalnej zawartości melaniny i grubości warstwy rogowej skóry, które są indywidualne u każdego człowieka. Tam, gdzie warstwa rogowa jest grubsza, np. łokcie, kolana, reakcja i opalenizna są bardziej intensywne, natomiast w miejscach, gdzie warstwa jest cienka, np. twarz, opalenizna jest mniej intensywna.
Sztuczna opalenizna natychmiast pojawia się na powierzchni skóry i będzie ciemnieć przez 24 godziny, w zależności od preparatu. Po wystąpieniu efektu ciemnienia opalenizna staje się wodoodporna i nie zmywa się mydłem ani wodą. Zniknie stopniowo w ciągu 5 do 10 dni, w połączeniu z normalnym procesem złuszczania skóry. Złuszczanie, długotrwałe zanurzenie w wodzie lub silne pocenie się mogą rozjaśnić opaleniznę, ponieważ wszystkie one przyczyniają się do szybkiego złuszczania martwych komórek naskórka.